Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Adapter - 5450-5450H-AA705
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Adapter - 6061 Billet Aluminum - 5x4.5 -5x4.5 (20mm) 70.5m CB (1/2 )
Manufacturer part number: 5450-5450H-AA705
No shipping options
Products specifications
Attribute name Attribute value
Thread 1/2 -20
Hex 21mm (13/16 ) Hex
Bolt Pattern 5 x 114.3mm (5 x 4.50)
Material 6061-T6 Aluminum
Hub Centric Yes
Wheel Bolt Pattern 5 x 114.3mm (5 x 4.50)
Adapter Thread 1/2 UNF
ID Vehicle Side 70.50mm
OD Wheel Side 70.50mm
Diameter 150mm
Thickness 20mm (0.79 )
Vehicle Centerbore ID 70.50mm