Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Adapter - 8170-8170HSR-C142
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Adapter - Steel - 8x170-8x170 (1.5) HC 124.9m Rear (M14 2.0)
Manufacturer part number: 8170-8170HSR-C142
No shipping options
Products specifications
Attribute name Attribute value
Finish Black Anodized
OD Wheel Side 124.90mm
Thickness 1.50 in
Vehicle Centerbore ID 124.90mm
Thread M14 x 2.0
Bolt Pattern 8 x 170mm
Lug Finish Black Anodized
Wheel Bolt Pattern 8 x 170mm
Adapter Thread M14 x 2.0
ID Vehicle Side 124.90mm