Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Adapter - 8170-8650H-E.2
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Adapter - 6061 Billet 2 and 4 Pack - 8x170-8x6.5(2.0)HC 124.9 (M14) 2 Pcs
Manufacturer part number: 8170-8650H-E.2
No shipping options
Products specifications
Attribute name Attribute value
Finish Black Anodized
Thread M14 x 1.5
Bolt Pattern 8 x 170mm
Lug Finish Black Anodized
Wheel Bolt Pattern 8 x 165.10mm (8 x 6.50)
Adapter Thread M14x1.5
ID Vehicle Side 124.90mm
OD Wheel Side 116.70mm
Thickness 2.00 in
Vehicle Centerbore ID 124.90mm