Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Adapter - 8200-8200H-E.2
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Adapter - 6061 Billet Alum - 8x200-8x200 (2.0) HC 142 (M14 1.5) (2 Pcs)
Manufacturer part number: 8200-8200H-E.2
No shipping options
Products specifications
Attribute name Attribute value
Finish Black Anodized
Thread M14 x 1.5
Bolt Pattern 8 x 200mm (8 x 7.90)
Lug Finish Black Anodized
Material 6061-T6 Aluminum
Hub Centric Yes
Wheel Bolt Pattern 8 x 200mm (8 x 7.90)
Adapter Thread M14x1.5
ID Vehicle Side 142.00mm
OD Wheel Side 142.00mm
Diameter 250mm
Thickness 2.00 in
Vehicle Centerbore ID 142.00mm