Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Spacer - 5120-20-72-M1415
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Spacer - Bolt-On Spacer Kit - 5x120 (20mm) 72.56m w/M14 1.5 Bolt
Manufacturer part number: 5120-20-72-M1415
No shipping options
Products specifications
Attribute name Attribute value
Finish Black Anodized
Thread M14 x 1.5
Hex 17mm Hex
Bolt Pattern 5 x 120mm
Lug Finish Black Anodized
Material 6061-T6 Aluminum
Hub Centric Yes
Wheel Bolt Pattern 5 X 120mm
Adapter Thread M14x1.5
ID Vehicle Side 72.56mm
OD Wheel Side 72.56mm
Diameter 164mm
Thickness 20mm (0.79 )
Vehicle Centerbore ID 72.56mm