Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Spacer - 5120-30-74-M14125BLK
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Spacer - Bolt-On Spacer Kit - 5x120 (30mm) 74.1m w/M14 1.25 Blk Bolt
Manufacturer part number: 5120-30-74-M14125BLK
No shipping options
Finish Black Anodized
Thread M14 x 1.25
Hex 17mm Hex
Bolt Pattern 5 x 120mm
Lug Finish Black Anodized
Material 6061-T6 Aluminum
Hub Centric Yes
Wheel Bolt Pattern 5 X 120mm
Adapter Thread M14x1.5
ID Vehicle Side 74.10mm
OD Wheel Side 74.10mm
Diameter 164mm
Thickness 30mm (1.18 )
Vehicle Centerbore ID 74.10mm