Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Spacer - POR5130-5-715
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Spacer - 6061 Billet Aluminum - 5 on 130mm - 5mm - 71.5 ID
Manufacturer part number: POR5130-5-715
No shipping options
Products specifications
Attribute name Attribute value
Bolt Pattern 5 x 130mm
Material 6061-T6 Aluminum
Hub Centric Yes
Wheel Bolt Pattern 5 X 130mm
ID Vehicle Side 71.50mm
OD Wheel Side 71.50mm
Thickness 5mm (0.20 )
Vehicle Centerbore ID 71.50mm