HPS Performance Hose Coupler - HTSEC90-062-L5X24-BLUE
90 deg. silicone coupler, high temp 4-ply reinforced, 5/8" ID, 5" & 24" legs.
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: HTSEC90-062-L5X24-BLUE
Attribute name Attribute value
Color Blue
Material Silicone
Angle 90
End 1 Inside Diameter 0.62
End 2 Inside Diameter 0.62
Prop 65 Yes/No Yes
Title 2 HPS 5/8" (16mm) with 5" and 24" Leg, Silicone 90 Degree Elbow Coupler Hose, High Temp 4-ply Reinforced, Blue