Mahle Motorsport Engine Piston Ring - 8750MS-12-1
Piston Ring (1cyl) - Sport Compact Rings
Manufacturer: Mahle Motorsport
Manufacturer part number: 8750MS-12-1
No shipping options
87.50 mm 1.2, 1.2, 2.8mm Drop In Rings, SINGLE CYLINDER
Note: Replacement rings (1CYL) for set 8750MS-12
Products specifications
Attribute name Attribute value
LCR Thickness 1.2mm
UCR Thickness 1.2mm
Piston Ring Thickness 1.2mm, 1.2mm, 2.8mm
OCR Thickness 2.8mm