Mahle Motorsport Engine Piston Ring - 9600MS-12-1
Piston Ring (1cyl) - Sport Compact Rings
Manufacturer: Mahle Motorsport
Manufacturer part number: 9600MS-12-1
No shipping options
96.00 mm 1.2, 1.2, 2.5mm Drop In Rings, SINGLE CYLINDER
Note: Replacement rings (1CYL) for set 9600MS-12
Products specifications
Attribute name Attribute value
LCR Thickness 1.2mm
UCR Thickness 1.2mm
Piston Ring Thickness 1.2mm, 1.2mm, 2.5mm
OCR Thickness 2.5mm