Mahle Motorsport Engine Piston Ring Set - 4075MS-112
Ring (set) - 1.0mm, 1.0mm, 2.0mm Standard Tension +.005 File Fit Rings
Manufacturer: Mahle Motorsport
Manufacturer part number: 4075MS-112
No shipping options
4.070"+0.005 1.0, 1.0, 2.0mm File Fit Rings
Products specifications
Attribute name Attribute value
LCR Thickness 1.0mm
UCR Thickness 1.0mm
Piston Ring Thickness 1.0mm, 1.0mm, 2.0mm
OCR Thickness 2.0mm