Mahle Motorsport Engine Piston Ring Set - 4155MS-112D
Ring (set) - 1.0mm, 1.0mm, 2.0mm Standard Tension Drop In Rings
Manufacturer: Mahle Motorsport
Manufacturer part number: 4155MS-112D
No shipping options
4.155" 1.0, 1.0, 2.0mm Drop-In Rings
Products specifications
Attribute name Attribute value
LCR Thickness 1.0mm
UCR Thickness 1.0mm
Piston Ring Thickness 1.0mm, 1.0mm, 2.0mm
OCR Thickness 2.0mm