Yukon Gear and Axle Differential Carrier Gear Kit - YPKC11.5-S-30
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Yukon standard open spider gear kit for 11.5" Chrysler with 30 spline axles
Manufacturer: Yukon Gear and Axle
Manufacturer part number: YPKC11.5-S-30
No shipping options
Note: 11.5" cases and spiders came in two different sizes, with large and small hub sizes on the side gears. Small hub diameter is 1.816" and came in '07 & down GM differentials. Large hub diameter is 2.060" and came in '08 & up GM differentials and all Dodge differentials. This spider gear kit is a large hub design.