Coyote Premium Wheel Accessories Wheel Spacer - 5100-25-57-M1415BLK
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Wheel Spacer - Bolt-On Spacer Kit - 5x100-5x112 (25mm) 57.10m w/M14 1.5 Blk Bolt
Manufacturer part number: 5100-25-57-M1415BLK
No shipping options
Adapter Thread M14x1.5
ID Vehicle Side 57.10mm
OD Wheel Side 57.10mm
Diameter 150mm
Thickness 25mm (0.98 )
Vehicle Centerbore ID 57.10mm
Finish Black Anodized
Thread M14 x 1.5
Hex 17mm Hex
Bolt Pattern 5 x 100mm
Lug Finish Black Anodized
Material 6061-T6 Aluminum
Hub Centric Yes
Wheel Bolt Pattern 5 X 112mm