Dart Engine Short Block - 03208651DS
Dart 3.2L 2JZ Iron Eagle 2K Short Block: 86.5mm Bore - Dish Top Pistons
Manufacturer: Dart
Manufacturer part number: 03208651DS
No shipping options
Note: Internally Balanced, Iron Eagle 2JZ Dart Block, 86.0mm" Bore x 90.0mm Stroke, Plate Honed Cylinders, Billet 4340 Steel Dart Crankshaft, Forged 4340 Manley Turbo Tuff H-Beam Rods - ARP 2000 Bolts, Forged Diamond Pistons w/ Full Floating Pin, Premium Rings, Premium Bearings, Dish Top: CR 9:0:1 w/45cc chamber.