DV8 Offroad Exterior Multi-Purpose LED - R3.5E16W3W
3.5 in. Round LED Light; Spot Pattern
Manufacturer: DV8 Offroad
Manufacturer part number: R3.5E16W3W
No shipping options
DV8 Optical Technology and cutting edge design delivers unparallel light output. 3.5 in. round utility light, polycarbonate lens, IP68 rated, flood, 3W Cree Led rated 50'000 hours, 16W total, 1400 Lumens, 3.5x3.5x1.8, bottom mount
Products specifications
Attribute name Attribute value
Color Black
Lens Polycarbonate
Lumens 1400
Output 16W