Eibach Wheel Spacer - S90-4-20-003
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
20mm Pair
Manufacturer: Eibach
Manufacturer part number: S90-4-20-003
No shipping options
Note: Spacers can only be used with wheels that have cut-outs (facing the hub) to clear the stock studs. Please check as follows: Original stud length (i.e. 35mm) minus spacer-thickness (i.e. 25mm) = 10mm excess stud length. The cut-out should have a depth of 11mm.