Eibach Wheel Spacer - S90-4-25-016
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
25mm Pair
Manufacturer: Eibach
Manufacturer part number: S90-4-25-016
No shipping options
Note: When using 15mm wheelspacers there must be at least 14mm minimum cut-outs in the wheel to take up the original bolts, (when using 20mm spacers, 9mm minimum cut-out, when using 25mm spacers 4mm minimum cut-outs). If this isn't the case, shorter bolts must be used. (System 5, 6). Otherwise the use of this spacers is not possible.