HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-79-87
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #72,Range:3.13"- 3.44"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-79-87
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 3.13" - 3.44" (79mm-87mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 79
Maximum Diameter 87
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 3.13"-3.44" (79mm-87mm), Size # 73