Spicer Steering Tie Rod End Assembly - 220TR114-3
Cross Link Assembly
Manufacturer: Spicer
Manufacturer part number: 220TR114-3
Attribute name Attribute value
Type Dropped
Prop 65 NO
Assy Length (Ball Ctr To Ctr) 67.92
Cross Tube Diameter 2.5
Cross Tube Length 50.5
Left Tie Rod End 220TR118
Models I 160W, I 180W, I 200W, I 220W, D2000W, D2200W