Warrior Winches Winch - 25TTAA12-CAD
Titan Winch
Manufacturer: Warrior Winches
Manufacturer part number: 25TTAA12-CAD
Attribute name Attribute value
Gearing 166:1
Motor Type 12V:Input: 1.9kW / 2.6hp; Output: 0.9kW / 1.2hp
Rated Line Pull 2500
Rated Volt 12
Clutch Manual
Mounting Pattern 4.88 x 3.0 in