Warrior Winches Winch - 35STA12-CAD
Stealth Winch
Manufacturer: Warrior Winches
Manufacturer part number: 35STA12-CAD
Clutch Manual
Mounting Pattern 3.13 in ( 2-M8)
Cable Material Synthetic
Braking Action Dynamic
Gearing 170:1
Motor Type 12V: Input: 3.2hp / 2.4 kW; Output: 1.3hp / 1.0 kW