Warrior Winches Winch - 45TTAA12-CAD
Titan Winch
Manufacturer: Warrior Winches
Manufacturer part number: 45TTAA12-CAD
Attribute name Attribute value
Gearing 166:1
Motor Type 12V:Input: 2.5kW / 3.4hp; Output: 1.1kW / 1.4hp
Rated Line Pull 4500
Rated Volt 12
Clutch Manual
Mounting Pattern 6.6 x 3 in (4-M8)