Warrior Winches Winch - T125A12-CAD
T1000 Winch
Manufacturer: Warrior Winches
Manufacturer part number: T125A12-CAD
Attribute name Attribute value
Motor Type 12V:Input: 4.6kW/ 6.2hp; Output: 2.1kW/ 2.8hp
Certification CE
Rated Line Pull 12500
Rated Volt 12
Clutch Manual
Mounting Pattern 10 x 4.4 in (4-M10)