Yukon Gear and Axle Differential Pinion Bearing Kit - PK AAM11.5-CONV
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Yukon Pinion Kit for 11.5" 2014 & up RAM 2500 w/small bearing ring & pinion set
Manufacturer: Yukon Gear and Axle
Manufacturer part number: PK AAM11.5-CONV
No shipping options
Note: New 11.5" gears have 2.125" / 2.000" pinion journals. The small bearing design gears with 2.000" / 1.625" pinion journals can be used with this conversion kit